O společnosti

Nezávislá filmová společnost 12 OPIC se zaměřuje na výrobu uměleckých dokumentárních filmů pro kina a tv v České republice i v zahraničí (právě se natáčí celovečerní film "Válka s mloky-Mír s tuleni" v koprodukci s italskou společností PANDA FILM).

Ostatním producentům 12 OPIC nabízí postprodukci jejich filmů na zakázku ve vlastní digitální režii (střižna AVID, zvukové pracoviště PRO-TOOLS, barevné digitální korekce, trikové pracoviště). Střižna je umístěna v relaxačním prostředí v Dejvicích v těsné blízkosti hotelu International. Postprodukční studio umožňuje zpracovat film, zvuk i video ve všech formátech (v standartním i HD rozlišení). Samozřejmostí je příjemné prostředí ,kreativní a zkušený personál i příznivé ceny. V poslední době společnost 12 OPIC vzešla ve známost organizací vzdělávacích seminářů a filmových přehlídek, ve spolupráci s významnými institucemi jako je Národní filmový archiv, Asociace českých filmových klubů, FAMU, Karlova univerzita nebo Národní muzeum (v roce 2005 konference o proměňujícím se vztahu moderního člověka k přírodě pod názvem O tuleních a lidech nebo mezinárodní putovní filmová přehlídka Vzpomínky a zapomínání).

Zatím poslední film z produkce 12 OPIC pod názvem "Zlopovětné dítě" získal mimo jiné Cenu za Nejlepší český dokumentární film 2003 na MFDF v Jihlavě nebo čtyři ceny na pražském festivalu FAMU. Film je v současné době disribuován v kinech ve třech zemích Evropy (v České republice, Polsku a na Slovensku).