O nás

Nezávislá filmová společnost 12 Opic se zaměřuje na výrobu uměleckých dokumentárních filmů pro kina a televize v České republice i v zahraničí (právě se natáčí celovečerní film "Válka s mloky-Mír s tuleni" v koprodukci s italskou společností PANDA FILM).

Ostatním producentům 12 Opic nabízí postprodukci jejich filmů na zakázku ve vlastní digitální režii (střižna AVID, zvukové pracoviště PRO-TOOLS, barevné korekce, trikové pracoviště). Střižna je umístěna v relaxačním prostředí v těsné blízkosti hotelu International v Dejvicích.

V neposlední řadě společnost 12 Opic vzešla ve známost organizací vzdělávacích seminářů a filmových přehlídek, ve spolupráci s významnými institucemi jako je Národní filmový archiv, Asociace českých filmových klubů, FAMU, Karlova univerzita, Ministerstvo životního prostředí nebo Národní muzeum (v roce 2005 konference O TULENÍCH A LIDECH nebo mezinárodní putovní přehlídka VZPOMÍNKY A ZAPOMÍNÁNÍ).

Poslední film z produkce 12 OPIC pod názvem "Zlopovětné dítě", který mimo jiné získal Cenu za Nejlepší český dokumentární film 2003 na MFDF v Jihlavě nebo čtyři ceny na pražském festivalu FAMU, byl uveden na podzim roku 2005 do řádné kinodistribuce v Česke republice, Polsku a Slovensku.